E-Mail:

biuro (a) stream360.pl

Telefon:

+48 501 082 761

8.00 - 13.00 oraz 16.00 - 19.00

Szybki Kontakt

Transmisja Sesji na żywo w internecie

Sesje Rady na żywo w internecie.

Co muszę mieć i jak to zrobić?
Wystarczy kamera IP ze stałym adresem zewnętrznym, łącze internetowe z UPLOAD ok. 3Mb/s. Kamera MUSI produkować odpowiedni strumień audio/wideo. Obecnie większość to robi. Na sali jest sprzęt nagłośnieniowy lub go nie ma. Wybieramy odpowiednio kamerę IP. Nie kupuj "wynalazków" w cenie poniżej 1000zł (!) Szybko pojawi się problem z sama kamerą. Dobrze zainwestuj w kamerę. Warto. Będziesz miał spokój. Wybierz sprzedawcę, który zaoferuje szybką wymianę gdyby kamera jednak zawiodła. Bardzo często klient po zakupie kamery-wynalazku cieszy się przekazem bardzo krótki czas.

Co dalej?

Proste. Wykupujecie u nas odpowiednie konto i możecie:
- uruchamiać transmisję w dowolnym czasie, 24h na dobę
( a jak uruchamiam transmisję? proste - wgrywasz plik na serwer /FTP/ i już działa; kasujesz plik i już nie działa )
- transmisja może zapisywać się na naszych serwerach, wystarczy na rok - warto robić to także lokalnie; jak? info w mailu otrzymasz.
- po zakończeniu możesz natychmiast udostępnić ją jako VOD
- dostaniesz player na stronę dla transmisji na żywo oraz dla VOD

Praktycznie uruchamiasz przekaz na żywo z każdego miejsca na ziemi. Możesz wyjechać spokojnie na urlop. Nikt nie popsuje twojej pracy.
I najważniejsze, czyli koszty.. rocznie zmieścisz się w 2000-3000 netto, zależy od konkretnego zamówienia.

Obsługujemy różne urzędy od wielu lat, m.in. Trybunał Konstytucyjny i Krajową Radę Sądowniczą.

Zainteresowany jesteś? Napisz do nas biuro (a) stream360.pl

Oczywiście niektórzy wybierają transmisję na youtube.com bo "za darmo" .. nie ma nic za darmo. Przekonasz się o tym gdy twoja transmisja nie będzie działała na wybranych socjalmedia.. i pamiętaj że to TY odpowiadasz za to w Urzędzie.Uwaga - przekażesz obsługę firmie zewnętrznej, z którą nie masz kontaktu i otrzymasz żadnego wsparcia technicznego. U nas support - 24h.

Zasada działania transmisji internetowej w projekcie:

warunki dla kamery IP:
- strumień po RTSP
- kodek Video H264
- kodek audio -wskazane- AAC
- obraz 1280x720 ,czyli 720p z 25fps

- stałe IP
- min upload łącza internetowego kamery 2Mb/s

Należy pamiętać, że to tylko internet i.. w miejscu transmisji dokonywać zapisu materiału (można to robić np. na kartę pamięci w kamerze lub zewnętrzny rejestrator).
Kamera - każda produkująca stream po RTSP w H264 i AAC /jeśli potrzeba to z wejściem na zewnętrzny mikrofon; podłącza się do niego sygnał audio z konsoli audio obsługującej salę obrad. Przykładowo sprawdza się kamera BCS (tutaj nagrywanie jest na zewnętrznym rejestratorze). W innym urzędzie jest kamera Axis (w ramach supportu można oczekiwać od dostawcy drugiej na wymianę, gdyby cokolwiek wydarzyło się z kamerą i takiego rozwiązania proszę szukać). Tutaj zapis robiony jest na kartę pamięci w kamerze. Po obróbce materiału jest on hostingowany u nas lub u innych zewnętrznych dostawców (vimeo czy youtube) albo na własnych serwerach. W zależności od potrzeb.

 

 Warto przeczytać jak to jest w praktyce:

Wychodząc na przeciw pracownikom IT obsługującym obrady uprościliśmy obsługę:
- kamera zamontowana na sali sesyjnej wysyła strumień po RTSP, nie trzeba jej odłączać od zasilania czy restartować itd.
- w celu uruchomienia transmisji w internecie, na stronie WWW pracownik IT przesyła odpowiedni plik na serwer (FTP)
- w playerze osadzonym na stronie Samorządu znika plansza i pojawia się transmisja na żywo (jeżeli jest taka potrzeba następuje zapis transmisji na serwerze)
- wyłączenie transmisji na żywo wykonuje się kasując przesłany wcześniej plik poprzez FTP
To Wszystko!

dla VOD:
- zapis transmisji gotowy jest do odtworzenia jako VOD
 * otrzymujecie państwo kod playera dostosowany do VOD - należy tylko zmienić w adresacji nazwę wyświetlanego pliku i osadzić kod html na stronie

Kod Playera HTML5 jest responsywny. Dostosuje się do wybranego miejsca.
Transmisje możliwe do oglądania na stacjonarnych i mobilnych urządzeniach.

 

zobacz działanie w praktyce: www.luban.ug.gov.pl/sesja.php Sesje Rady na żywo w internecie możesz także realizować za pomocą innego sprzętu - kamery, nagłośnienie oraz pełna obsługa realizacji na miejscu. Dla nas nie ma to znaczenia. Wszystko zależy od tego jaki masz na to budżetPoniżej zapis fragmentu testów transmisji internetowej z sali sesyjnej. Klient wykorzystał transmisję internetową realizowana poprzez nasze serwery z kamery IP zainstalowanej w sali oraz oprogramowanie zewnętrzne, w tym wypadku -esesja- , często urzędy korzystają z tego oprogramowania. Może być każde inne.


wszystkie znaki towarowe , loga itp - należą do ich prawowitych właścicieli

Dane adresowe

ADAM SERWIS
71-317 Szczecin Łukasiewicza 5
NIP: PL8521421599 
mBank 11114020040000380243412543

EU e-Privacy Directive

Certyfikacja ISTQB

Certyfikacja ISTQB to międzynarodowe potwierdzenie umiejętności z zakresu testowania oprogramowania.